Το ψηφοδέλτιο της Αριστερής Πρωτοβουλίας Γλυφάδας

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

της ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

με την αριστερά της ρήξης και της ανατροπής

για τη συγκρότηση του ψηφοδελτίου της

aristeriprwtovouliaglyfadas.blogspot.gr, www.facebook.com/AristeriPrwtobouliaGlyfadas

aristeriprwtovouliaglyfadas@gmail.com

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η διαδικασία συγκρότησης του ψηφοδελτίου της «Αριστερής Πρωτοβουλίας Γλυφάδας – με την αριστερά της ρήξης και της ανατροπής». Το ψηφοδέλτιο περιλαμβάνει εκλεγμένους συνδικαλιστές αγωνιστές – στριες από διάφορους χώρους δουλειάς, αγωνιστές – στριες του τοπικού κινήματος και από το εκπαιδευτικό και το φοιτητικό κίνημα. Είναι ένα μάχιμο και «ζωντανό» ψηφοδέλτιο με ανθρώπους στην ακμή της παραγωγικής τους ηλικίας, με έντονο το γυναικείο στοιχείο, καθώς η συμμετοχή των γυναικών αγγίζει το 50% και με μεγάλη συμμετοχή της νεολαίας.

Αναλυτικά οι συμμετέχοντες – ουσες:

Επικεφαλής ψηφοδελτίου:

Βασιλάκης Παναγιώτης

Αγρονόμος & Τοπογράφος Μηχανικός Ε.Μ.Π., Πολεοδόμος, Διδάκτωρ Πολιτικών Επιστημών, μέλος της Αριστερής Συσπείρωσης Τοπογράφων του ΠΣΔΑΤΜ, μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών, μέλος της Πολιτικής – Πολιτιστικής Λέσχης ΑΜΠΑΡΙΖΑ.

Υποψήφιοι-ες δημοτικοί σύμβουλοι:

1. Αβαγιαννή Λεμονιά

Οικονομολόγος, μέλος της Πολιτικής – Πολιτιστικής Λέσχης ΑΜΠΑΡΙΖΑ, αγωνίστρια του κινήματος για την ψυχική υγεία.

2. Αναγνωστοπούλου Ηλέκτρα

Ψυχολόγος, αυτοαπασχολούμενη.

3. Αρλαπάνου Ελένη (Λένα)

Χημικός, ιδιωτική υπάλληλος.

4. Βασιλακοπούλου Ανθή

Κοινωνική Λειτουργός, ιδιωτική υπάλληλος.

5. Γεωργίου Αλέξανδρος

Μηχανικός Η/Υ, μέλος Συνδικάτου εργατοϋπαλλήλων Τηλεπικοινωνιών και Πληροφορικής Ν. Αττικής (Σ.Ε.ΤΗ.Π.).

6. Γιγκλά Αγλαΐα

Μηχανολόγος Μηχανικός, μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών.

7. Ζαφειρούλη Φανή

Μηχανικός Μεταλλείων – Μεταλλουργός, Μέλος Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών

8. Ζαχαρέλλη Αναστασία

Ιδιωτική υπάλληλος, αγωνίστρια στον τομέα των τηλεπικοινωνιών

9. Θεοδωρακόπουλος Ηλίας

Φυσικός, καθηγητής ιδιωτικής εκπαίδευσης.

10. Καραμανλής Κωνσταντίνος

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών.

11. Καροπούλου Θεοδοσία (Σίσυ)

Αγρονόμος & Τοπογράφος Μηχανικός, μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών.

12. Καροπούλου Σταυριανή (Άνη)

Χημικός Μηχανικός, μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών.

13. Κατσούδα Ειρήνη

Άνεργη, αγωνίστρια του εργατικού κινήματος και του κινήματος ενάντια στην ανεργία, μέλος της Πολιτικής – Πολιτιστικής Λέσχης ΑΜΠΑΡΙΖΑ.

14. Κιτσάτης Βαγγέλης

Ταχυδρόμος ΕΛΤΑ.

15. Κοκκίνου Ευανθία

Οικονομολόγος,συνταξιούχος Δημοσίου.

16. Κολάση Κωνσταντίνα – Ελένη

Μαθηματικός, άνεργη.

17. Κουσανάς Άγγελος

Μηχανολόγος Μηχανικός, Μουσικός, μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών.

18. Κουτσούμπα Άννα

Οικονομολόγος, καθηγήτρια ιδιωτικής εκπαίδευσης, μέλος ΣΕΦΚ.

19. Κωνσταντάκου Βασιλική (Βάσια)

Υπάλληλος ΟΑΕΔ, αγωνίστρια του εργατικού κινήματος.

20. Μάλλιος Χριστόφορος

Μηχανολόγος, ιδιωτικός υπάλληλος.

21. Μάλλιου Ελένη – Καλλιόπη

Πτυχιούχος Ιστορικού – Αρχαιολογικού ΕΚΠΑ, ιδιωτικός υπάλληλος στον κλάδο του τουρισμού.

22. Μαντάς Παύλος

Εργάτης – κηποτεχνίτης, αγωνιστής του εργατικού και του τοπικού κινήματος.

23. Μαραγκουδάκης Σταύρος

Μηχανολόγος Μηχανικός, μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών

24. Μαραφής Πέτρος

Φιλόλογος, καθηγητής ιδιωτικής εκπαίδευσης, πρώην πρόεδρος ΣΕΦΚ.

25. Μορές Ανδρέας

Χημικός, Διδάκτορας Χημείας, ΕΔΙΠ ΕΚΠΑ, μέλος ΔΣ Συλλόγου ΕΔΙΠ ΕΚΠΑ.

26. Νάκου Φωτεινή

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών, μέλος της Πολιτικής – Πολιτιστικής Λέσχης ΑΜΠΑΡΙΖΑ.

27. Ντόβα Μυρτώ

Ψυχολόγος, άνεργη.

28. Παγάνης Γεώργιος

Νοσηλευτής Ασκληπιείου Βούλας.

29. Παγάνης Ευάγγελος

Φυσικοθεραπευτής, αυτοαπασχολούμενος

30. Πανταζόπουλος Διονύσιος

Μαθηματικός, Συνταξιούχος καθηγητής Μέσης Εκπαίδευσης, Αντιπρόεδρος του περιβαλλοντικού πολιτιστικού συλλόγου ΠΕΡΙ.ΠΟΛ.Ο. Αττικής, μέλος της πολιτικής – Πολιτιστικής Λέσχης ΑΜΠΑΡΙΖΑ.

31. Παπαζαχαρίας Κώστας

Φοιτητής Ε.Μ.Π., αγωνιστής του φοιτητικού κινήματος.

32. Περδίκης Παναγιώτης – Δημοσθένης (Τάκης)

Αρχιτέκτων Μηχανικός, μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών.

33. Πυρουνάκη Βαρβάρα – Μαριάμ

Νηπιαγωγός, ιδιωτικός υπάλληλος.

34. Πυρουνάκης Γεώργιος

Φυσικός, αδιόριστος εκπαιδευτικός.

35. Πυρουνάκης Νικόλαος

Ελεύθερος επαγγελματίας, αγωνιστής του τοπικού κινήματος.

36. Ρεκλείτης Αλέξανδρος

Οικονομολόγος – Λογιστής, μέλος Ένωσης Λογιστών – Ελεγκτών Περιφέρειας Αττικής.

37. Σαπρανίδης Νικόλαος

Ηχολήπτης, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος του Δ.Σ. της Ένωσης Τεχνικών Ελληνικής Ραδιοφωνίας (Ε.Τ.Ε.Ρ.).

38. Σαρανταένας Γεώργιος

Ηχολήπτης, αυτοαπασχολούμενος.

39. Σπηλιωτόπουλος Χρήστος

Μηχανολόγος Μηχανικός, μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών.

40. Τσακανίκα Σταυρούλα

Νηπιαγωγός, Γραμματέας ΔΣ Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γλυφάδας, Βάρης, Βούλας, Βουλιαγμένης.

41. Φώτης Χρήστος

Φοιτητής Πανεπιστημίου Πειραιά.

Γλυφάδα 6-5-2019

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Current ye@r *